Актуелно
Почетна / Спорт / Балотели преговара за трансфер во романски Клуж

Балотели преговара за трансфер во романски Клуж

Клуж повторно е шампион на Романија. Во директен дуел го совладаа Универзитатеа среде Крајова со 3:1, што им беше доволно за нова шампионска прослава.

Главниот финансиер на клубот, Нелу Варга, откри во ТВ-шоуто по освојувањето на титулата дека во голема мера е во преговори со врвен италијански напаѓач, а медиумите тогаш „ископаа“ дека Балотели е тој што треба да биде најголемото засилување за нападот во Лигата на шампионите.

Стрелецот е сè уште под договор со Бреша, но тој е во судир со шефот Масимо Челини, кој не би му пречело да се ослободи од Балотели, кој потпиша повеќегодишен договор пред само една година.

На 17 натпревари за Бреша, Марио постигна пет гола.

Според Романците, во листата на желби на Клуж се наоѓа и репрезентативецот на Романија, Николае Станку, кој игра за чешкиот шампион Славија.

loading...