Белград: Тригодишно дете паднало од прозорец на зграда

од Берта Китинска

Тригодишно девојче во Белград паднало од прозорец на петти пат, по што итно е пренесено во Ургентен центар, пишува Нова.рс.

Брзата помош го однела детето кое давало знаци на живот.

„ Прва помош на детето му укажале случајни минувачи, но и дежурни медицински лица од блискиот здравствен дом додека не дошла брзата помош и не го однела“, изјави еден од очевидците.

Слични содржини