Без струја утре делови од Карпош и Ѓорче Петров

од Vladimir Zorba

Без електрична енергија утре од 9 до 10:30 часот ќе бидат жителите на улиците „Иван Цанкар“, „Драгутин Аврамовски-Гуте“ и „Корушка“ во општина Карпош, информира Регионалниот центар за управување со кризи.

Повикувајќи се на информација од ЕВН Македонија, најавуваат дека од 9 до 12 часот без струја ќе бидат и корисниците на улицата „Црногорска“ од број 13 до 21-б во општина Ѓорче Петров.

Слични содржини