БиХ: 61 лице почина од коронавирусот за 24 часа

од Vladimir Zorba

Коронавирусот во последните 24 часа во Босна и Херцеговина е регистриран кај 280 лица, а пријавени се и 61 смртни случаи, според официјалните податоци на институциите.

Според податоците на Институтот за јавно здравје на ФБиХ, во Федерацијата БиХ во изминатите 24 часа (до 12 часот) биле пријавени резултатите од тестирање на 1.454 примероци, од кои 157 биле позитивни на КОВИД- 19.

Регистрирани се нови случаи во сите кантони / окрузи во Федерацијата БиХ.

loading...

Слични содржини