Бијонсе ги воодушеви сите: Платила 100.000 долари за безбедно да ги врати дома своите фанови по нејзиниот концерт

од Nikola Popovski
199 прегледи

Американската пејчка Бијонсе ги воодушеви сите оваа недела кога се погрижила за нејзините фанови безбедно да се вратат дома по нејзиниот концерт, кој доцнеше поради големо невреме.

Имено, според протоколот Бијонсе требашла да излезе на сцената во 21:00 часот, но поради предупредувањето на метеоролозите, концертот бил одложен за еден час подоцна.

Иако дождот продолжи да паѓа речиси во текот на целото време на концертот, тоа не ја спречило Бијонсе да настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

По концертот, Бијонсе ги воодушевило обожавателите со тоа што платила 100.000 долари за да продолжат да функционираат линиите на метрото во Мериленд еден час подолго, за да можат сите да се вратат од нејзиниот концерт.

„Washington Metropolitan Area Transit Authority“ во соопштение за печатот открила дека „Renaissance World Tour“ ја платила сметката за „управување на повеќе возови, одржување на сите 98 железнички станици отворени и други оперативни трошоци“ за дополнителниот час железничка услуга, објави „Билборд“.

Слични содржини