Били Ајлиш: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив следбеници поради тоа

од Nikola Popovski

Младата пејачка Били Ајлиш откри како изгубила илјадници следбеници кога објавила фотографии во корсет на своите социјални мрежи во мај оваа година.

„Многу е дехуманизирачко“, реклатаа за нејзините обожаватели, кои и понатаму очекуваат да ја облече широката облека по која беше позната.

„Изгубив 100.000 следбеници, само поради моите гради“, рекла таа за магазинот „Ел“.

„Луѓето се плашат од големи гради“, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Пејачката облечена во корсет позираше за британски Вог во мај. Таа неодамна се појави на Мет Гала во гламурозен фустан, кој ѝ ја вратил љубовта кон гламурот, а за кој рече дека ја разбудил нејзината љубов кон фустаните од детството.

Слични содржини