Актуелно
Почетна / Сцена / БОГДАНА РАЖНАТОВИЌ УЧЕЛА ВО ОВА УЧИЛИШТЕ ВО ТИТЕЛ: Малкумина знаат што завршила сопругата на Вељко!

БОГДАНА РАЖНАТОВИЌ УЧЕЛА ВО ОВА УЧИЛИШТЕ ВО ТИТЕЛ: Малкумина знаат што завршила сопругата на Вељко!

Богдана Ражнатовиќ, која се породи и на свет го донесе синот Жељко со Вељко Ражнатовиќ, порано се занимавала со кошарка, а малкумина знаат во кое училиште завршила, пишува „Курир“.

Имено, Богдана завршила Бизнис училиште, а била вработена и во фирмата на нејзините родители.

Патем, основното училиште во кое учела Богдана е „Светозар Милетиќ“ во Тител.

loading...