Болдвин збесна на прашањето како добил две деца во период од 5 месеци

од Vladimir Zorba

Познатиот американски актер Алек Болдвин (62) и неговата сопруга Хиларија (36) го добија синот Едвард во септември 2020 година, а сега, само пет и пол месеци подоцна, тие ја имаат ќерката Лусија.

– Толку сме заљубени во нашата ќерка Лусија. Исто како и твоите браќа и сестри, ти си остварување на нашиот сон – напишала Хиларија во описот на фотографијата со бебето, а многумина шпекулираат дека го добиле детето преку сутрогатот на мајката, додека некои мислат дека ја посвоиле.

Бидејќи не разговараа дека очекуваат ново засилување, сите беа изненадени од веста, па еден обожавател детално ја прокоментира ситуацијата и побара објаснување од актерот, и го налути со своите постапки.

– Која е мајката? Хиларија не беше бремена. Таа се породи пред шест месеци. Ако сте добиле дете преку сурогат мајка, само кажете го тоа. Ако детето е посвоено, кажете го тоа. Ако не сакате да кажете ништо, зошто не престанете постојано да објавувате фотографии од вашите деца и да барате лајкови. Едноставно, одгледајте ги своите сто деца во приватност! – напиша еден фан.

„Ќути и гледај ја својата работа“, одговори очигледно лутиот актер.

Патем, кога Алек гостуваше во емисијата со Елен Деџенерис, тој рече дека се откажал од обидот да добие девојче, така што нивната постара ќерка Кармен ќе ја добие посакуваната помлада сестра. Потоа се пошегува дека неговата сопруга е „колекционер на бебиња“ и дека таа ги „собира“.

– Нема да се обидам, не, завршив со обидот. Или ќе остане вака или сопругата повторно ќе се омажи, за момче што прави девојки – се пошегува Алек во тоа време во емисијата.

– Им кажувам на луѓето дека мојата сопруга е колекционер. Некои собираат автомобили, некои собираат часовници, уметнички дела. Мојата сопруга собира бебиња. Таа сака бебиња. Кога бебето ќе наполни три години и престане да биде „машина за радост“ како што беше, ние се гледаме и велиме: „Време е да имаме уште една“, рече тогаш Алек.

loading...

Слични содржини