Бостон се врати во игра (видео)

од Nikola Popovski

Третиот натпревар од финалната серија на истокот му припадна на Бостон, Селтикс го победија Мајами со 117:106 и намалија на 1-2.

Селтикси не заостануваа во ниту еден момент од мечот и успеаа да остварат одлична победа за да ги вратат своите надежи за пласман во финалето на НБА.

Откако по претходниот натпревар ги зафатија емоциите и имаше скандали во соблекувалната, овојпат Келтите играа напорно од самиот почеток за да постигнат успех и да покажат дека се обединети.

Тејтум беше најдобар кај Бостон со 25 поени, 14 скокови и осум асистенции, иако повеќе поени од него имаше Браун, 26. Во составот на Мајами, Адебајо имаше 27 поени и 16 скокови, Драгиќ реализираше само 11 поени.

Tatum, Brown Power Celtics in Game 3!

🍀🍀Jaylen Brown (26 PTS, 7 REB, 5 AST), Jayson Tatum (25 PTS, 14 REB, 8 AST), Kemba Walker (21 PTS, 6 REB) and Marcus Smart (20 PTS, 4 REB, 6 AST) combined for 92 PTS for the Celtics, as Boston won Game 3 of the Eastern Conference Finals! #NBAPlayoffsGame 4: Wednesday, September 23 at 8:30pm/et

Публикувахте от NBA в Събота, 19 септември 2020 г.

loading...

Слични содржини