Брена го крштеваше внукот: Прославата откажана поради коронавирусот (ФОТО+ВИДЕО)

од Elena Daskalova

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ денеска го крштеваа синот Александар, но одлучија прославата да биде откажана, бидејќи требало дојдат околу 200 гости.

Тие одлучиле да ги следат препораките за заштита од ширење на коронавирусот и да ја одложат прославата за некое друго време. Но, сепак, во потесен круг на семејството се одржа крштевањето на нивниот син.

Лепа Брена, како и секогаш, се појави елегантна и средена, со фризура, а носеше и очила за сонце. Кум на малиот Александар е пејачот Ацо Пејовиќ, кој изјавил дека неговиот кумашин не заплакал ниту еднаш за време на крштевањто.

Слични содржини