Бритни се плаши од јавниот живот: „Се плашам дека ќе погрешам“

од Vladimir Zorba

Бритни Спирс ги откри своите стравови за јавниот живот на Инстаграм откако помина 13 години под контрола на лица кои ја држеа позицијата на нејзини легални старатели – пред се нејзиниот татко.

Во долга објава на Инстаграм, пејачката им се обрати на своите обожаватели во петокот и рече дека иако е благодарна што конечно е во позицијата во која се наоѓа, таа има некои грижи – главно, дека нејзиниот живот ќе се врати во „лудницата на папараците“, како што беше порано и дека секоја нејзина грешка ќе заврши на насловните страници.

„Само ќе бидам искрена и ќе кажам дека чекав толку долго за да се ослободам од ситуацијата во која се наоѓам … и сега кога тоа е реалност, се плашам да направам нешто, бидејќи се плашам дека ќе направам грешка“, напиша Спирс.

„Работев напорно, и сега кога се приближува крајот, многу сум среќна, но има многу работи што ме плашат“, открила пејачката.

Потоа објасни дека папараците, откако повторно добила дозвола за возење, почнале да ја следат.

„Папараците трчаат низ дрвјата и морничаво е! … Не ми се допаѓа што се обидуваат да ме исплашат и да искочат … како да сакаат да направам нешто лудо! Како што реков, се плашам дека ќе направам нешто погрешно … “, додаде таа.

Таа, исто така, ја коментираше својата старателска позиција и рече дека е „згрозена од системот“ што и овозможил таква позиција.

„Не направив ништо за да ме третираат како што ме третираа 13 години! Згрозена сум од системот и би сакала да живеам во друга земја“, напиша таа.

Спирс, исто така, се осврна на нејзиното семејство во објавата, пишувајќи: „Господи, помилуј ги душите на моето семејство ако некогаш направам интервју“.

Во септември, таткото на пејачката, Џејми Спирс, беше суспендиран од позицијата менаџер на нејзиниот имот, што сигнализираше дека во блиска иднина може да има целосен прекин на притворот. За 12 ноември е закажано уште едно рочиште за да се утврди дали тоа ќе се случи.

Во меѓувреме, сметководителот Џон Забел презеде привремена контрола врз нејзиниот имот, додека Џоди Монтгамери остана нејзин старател, задолжен за лични прашања.

Слични содржини