Бритни Спирс повторно се повлече од Инстаграм

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Бритни Спирс повторно го деактивираше својот Инстаграм откако го осуди нејзиното семејство за наводниот третман кон неа за време на нејзината веќе завршена кариера и рече дека „никогаш не го поканила“ нејзиниот постар брат Брајан Спирс (45) на нејзината неодамнешна венчавка со Сем Асгари.

Ова не е прв пат таа да го отстрани својот профил на Инстаграм, бидејќи истото го направи уште во март по објавите за животот во изминатите 13 години додека нејзиниот татко го имаше старателството над неа.

Непосредно пред нејзиното претходно деактивирање на Инстаграм, таа се пожали дека на нејзините синови Шон Престон и Џејден Џејмс „не им е потребна повеќе“ и ѝ забрануваат „да ги покажува нивните неодамнешни слики“, но истакна дека „ги почитува нивните желби“.

Слични содржини