Детали за злосторството во Врање: Испукал шест куршуми кон девојка која била на бензинска пумпа

од Берта Китинска

Сара А. (27) е убиена на бензинска пумпа во Врање. Непознат напаѓач испукал шест куршуми кон неа, додека, како што неофицијално се наведува, седела со еден млад човек.

Сведоците на убиството велат дека Сара А. седела со младo момче во областа во близина на кафулето и дека убиецот само влетал и пукал во неа и побегнал.

Истрагата наводно укажува дека станува збор за злосторство. Истрагата е во тек.

Слични содржини