Џафери го посети Села

од Vladimir Zorba

Собранискиот спикер Талат Џафери денеска го поседи лидерот на Алијансата за албанците, Зијадин Села, кој е на домашно лекување, а беше пуштен од болница во саботата, пренесе Нова Македонија.

Тој беше најтешко повредениот пратеник при упадот во Собранието, откако на 27 април по 18 часот беше изгласан Џафери за претседател на Собранието.

 

Џафери му посакал што поскоро заздравување и продолжување со своите работни обврски.

Слични содржини