Домашен напиток кој може да го зајакне имунитетот

од Берта Китинска

Состојки за три сервирања:

-парче свеж ѓумбир (околу 3 цм)
-600 мл вода
-половина лимон
-1 лажичка мед

Подготовка:

Ситно изрендајте го ѓумбирот, прелијте го со вода и додајте го лимонот и медот.

Добро измешајте, а потоа исцедите.

Слични содржини