Домот во Виндзор на Хари и Меган, кралот Чарлс го дава на неговиот брат

од Stefanija Kuzmanovska

Британскиот крал Чарлс Трети му ја понудил на својот брат, принцот Ендру, куќа во Виндзор за неговиот син, принцот Хари и неговата сопруга Меган, кои не можат да го спречат иселувањето од нивниот британски дом, објави „Тајмс“.

„Ова исфрлање секако значи крај на времето кое Хари и Меган ќе го поминуваат во Обединетото Кралство. Ендру се двоуми дали да се пресели во Фрогмор Котиџ откако му беше понудено минатата недела. Но, тоа покажува дека Хари и Меган се немоќни да го запрат овој потег“, рече неименуван извор за британскиот весник.

Кралот минатата недела му ја понудил на Ендру, војводата од Јорк, куќата со пет спални соби во Хоум Парк, Виндзор, пишува „The Dream“.

Слични содржини