Актуелно
Почетна / Сцена / Драма во семејството на манекенката: Видеа и фотографии кои го загрижија светот

Драма во семејството на манекенката: Видеа и фотографии кои го загрижија светот

Синот на манекенката Синди Крафорд и бизнисменот Ренди Гербер наводно има психички проблеми и одбива да се соочи со нив, пренесуваат американските медиуми.

Пресли Гербер пред неколку дена на лицето си го истетовира зборот „misunderstood“ (погрешно сфатен). Младиот манекен, кој има само 20 години, веќе има многу тетоважи, но натписот на лицето е меѓу најекстремните.

View this post on Instagram

Thanks homie 😈 @jonboytattoo

A post shared by Presley Gerber (@presleygerber) on

Младиот манекен на Инстаграм сподели фотографија од студиото за тетовирање и напиша „извини, мама“. Само неколку дена подоцна, објавил видео на кое пука со огнено оружје и напишал:
„Невиниот мал јас, пред сите тие грозни тетоважи.“

View this post on Instagram

MISUNDERSTOOD @presleygerber

A post shared by c/s ∴jon✞boy∴ p/v (@jonboytattoo) on

Пресли и предходно е уапсуван поради возење во алкохолизирана состојба, иако не уште нема доволно години за да смее да консумира алкохол. Семејството не успева да го убеди да побара стручна помош, а и мајка му, татко му и сестра му се грижат дека би можел да си наштети.

„Сакаат да се уверат дека психички е во ред, но тој ја одбива секоја помош уште кога беше уапсен поади возењето пијан. Многу се загрижени и не се сигурни како да му помогнат“, рекол извор близок на семејството.

loading...