Драматично во Бостон, Лејкерси ги декласираше Голден Стејт (ВИДЕО)

ЛА Лејкерси полека излегуваат од краткотрајната криза. Изминатата вечер ги разбија Голден Стејт.

Актуелните шампиони ја врзаа втората победа во низа со резултат 117:91. Ги предводеше кој друг ако не Леброн Џејмс кој постигна 19 поени. Кај поразените Ерик Пашал се издвои со 18 поени.

Најдраматично беше на мечот помеѓу Бостон и Вашингтон Визардс. Победникот беше решен на пет секунди до крајот, погоди Џејсон Татум за конечни 111:110.

Визардси во последната минута влегоа со +5, но на крајот изгубија. Најголем „вниновник“ беше токму Татум кој постигна 31 поен. На друга страна Бредли Бил уфрли 46 поени.

 

Слични содржини