Двејн Џонсон стана дел од универзумот на DC Comics

од Vladimir Zorba

Двејн Џонсон, познат по прекарот „Рок“, беше ѕвезда на изложбата CinemaCon во Лас Вегас, каде што „Warner Brothers“ ги претстави своите претстојни супер продукции. Изложбата, која е достапна и за пошироката јавност, секоја година обединува сопственици на кино, изложувачи и претставници на холивудски студија во главниот град на коцкањето.

Во Лас Вегас, ѕвездата од „Jumanji“ го промовира својот нов филм „Black Adam“. На настанот беа претставени и други продолженија на суперхерои како што се „Shazam !: Rage of the Gods“ и „Aquaman and the Lost Kingdom“.

„Warner Bros“ и Џонсон се надеваат дека филмот „Black Adam“, кој ќе излезе во октомври, ќе стане еден од успесите на нивниот филмски универзум за суперхероите на „DC Comics“, кои реализираа милијарди долари, но не да ги достигне врвовите и рекордите на конкурентните филмови на Marvel, како што е „Avengers: The End“.

Слични содржини