Едни на вакцинација, други на одмор: Продолжениот викенд ја зголеми фреквенцијата на граничните премини

од Берта Китинска

Продолжениот викенд во е добар повод огромоен број граѓани да заминат од земјава.Од утрово може да се забележи метеж на граничните премин Богородица, Блаце, Табановце.

Колони возила на наши државјани беа утрово забележан на границата кон Србија кои заминуваат за вакцинација. И на граничниот премин Богородица голем број на автомобили се упатуваа кон нашиот јужен сосед.

Слични содржини