Актуелно
Почетна / Сцена / Еминем, Снуп Дог, Др. Дре … еден куп ѕвезди во филмот „LA original“ (ВИДЕО)

Еминем, Снуп Дог, Др. Дре … еден куп ѕвезди во филмот „LA original“ (ВИДЕО)

Еминем и Снуп Дог се само некои од добро познатите музички имиња кои се појавуваат во новиот трејлер за претстојниот документарен филм на Netflix „LA original“.

Во режија на Естеван Ориол, емитувањето на филмот е закажано за 10 април и ја истражува културата и обележјата на движењата „чикано“ и уличните уметности што го зацементирале статусот на Мистер Картун и Естеван Ориол како легенди на хип-хоп „зад сцената“, пренесува „NME“.

loading...