Ескобар: Малку сум загрижен за пораките од Приштина

од Vladimir Zorba

Пратеникот на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан, Габриел Ескобар, изјави дека е „малку загрижен“ од пораките од Приштина во кои се критикува европскиот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак.

Во интервју за РСЕ, Ескобар рече дека „не наоѓа докази за пристрасност“ во Лајчак.

„Не наоѓам никаков доказ за дослух на работа во корист на интересите на Србија во ова“, рече Ескобар.

Слични содржини