Федерер ужива на одмор во Хрватска!

од Vladimir Zorba

Познатиот швајцарски тенисер Роџер Федерер го минува одморот во Хрватска, каде судејќи според фотографиите ужива и ги полни батериите за продолжеток на сезоната.

Федерер пристигна на Лошињ каде се одмара со сопругата Мирка, четирите деца и пријателите.

Федерер пристигна во Мали Лошињ пред една недела, каде што беше придружуван од тренерот Иван Љубичиќ. Нив ги придружува некогаш одличниот фудбалер Тиери Анри и неговата девојка Андреа Рајачиќ, родена во Сарајка.

Фотографиите од оморот на „Федекс“ погледнете ги на следниот линк!

Слични содржини