Актуелно
Почетна / Спорт / ФФМ ги одреди цените за историскиот меч со Косово

ФФМ ги одреди цените за историскиот меч со Косово

На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ беа одредени цените на билетите за натпреварот од полуфиналето од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово кој ќе се игра на 26. март на националната арена „Тодор Проески“.

Билетите за Јужната и Северната трибина ќе се продаваат по цена од 300 и 400 денари. Притоа, Фудбалската федерација на Македонија ќе обезбеди билети за навивачите на македонската репрезентација на Западната трибина од арената „Тодор Проески“, која ќе е исклучиво резервирана за навивачките групи.

loading...