(ФОТО)Први фотографии од Анџелина Џоли во улогата на Марија Калас

од Vladimir Zorba
367 прегледи

Актерката Анџелина Џоли во нов филм ќе ја игра познатата оперска дива Марија Калас.

На социјалната мрежа „Х“ беа објавени првите фотографии од Џоли во оваа улога, а луѓето веќе имаат големи очекувања од овој филм.

Реализацијата наречена „Марија“ ја режираше Чилеанецот Пабло Ларин кој ги режираше и филмовите „Спенсер“ и „Џеки“.

„Се надевам дека извонредниот живот и делото на Марија Калас уште повеќе ќе ги доближиме до публиката ширум светот благодарение на прекрасното сценарио на Стивен Најт, работата на целата актерска екипа и филмската екипа, а особено талентот и посветеноста на Анџелина“, рече Лареин, пренесе „People“.

Слични содржини