Французите испаднаа од ЕП 2020 поради недостаток на секс?

од Stefanija Kuzmanovska

Недостаток на секс веројатно стои зад сензационалната елиминација на светскиот шампион Франција од ЕП 2020. Финалистот од последниот континентален собир беше елиминиран од аутсајдерот Швајцарија шо пенали, иако имаше водство од 3:1 до 81. минута.

Се покажа дека француските фудбалери биле подложени на сексуално „ембарго“ за време на нивното учество на турнирот. Тренерот Дидие Дешамп им наметнал целосна воздржаност на своите играчи.

Покрај тоа, контактот на „петлите“ со нивните жени и девојки бил минимизиран.

„Тешко е. Но, не може да се направи на кој било друг начин“, изјави Антоан Гризман за француските медиуми.

Член на тимот на Дешамп беше доста „разговетен“ во неговиот коментар за забраната.

„Играчите имаат претежно 20 години во своите најдобри години. И затоа тие само треба да го користат рачниот метод“, изјави членот на штабот, кој сакаше да остане анонимен.

Слични содржини