Фустан од „Сексот и градот“ вреден повеќе од 100 илјади долари

од Vladimir Zorba

Серијата „Сексот и градот“, каде Патриша Филд се потпишува како костимограф, авторката на стилот што го означи почетокот на овој век, избра серија специјални фустани за нејзините главни ликови – од кои едниот достигна неверојатна бројка од повеќе од 100 илјади долари.

„Cheat Sheet“ пишува дека еден од фустаните што ги носела Сара Џесика Паркер во сцената за време на која заспала чекајќи го своето момче во Париз, вредел околу 119 илјади долари.

Фустанот достоен за секоја принцеза е всушност креација од топка изработена од скап текстил и претставува категорија креации инспирирани од дворските дами и приказни за среќен крај.

Креацијата е потпишана од познатата марка Оскар де ла Рента.

loading...

Слични содржини