(ГАЛЕРИЈА) Вечерва 14-ти протест на Шарената револуција во Куманово

од Vladimir Zorba

Вечерва во Куманово се одржа четиринаесетиот по ред протест на Шарената револуција , на кој граѓаните во голем број го искажаа својот револт со марш по улиците во центарот на градот.

 

Слични содржини