Ѓоковиќ во финалето на Австралија опен

од Stefanija Kuzmanovska

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Австралија опен.

Тој денес во полуфиналето го совлада Русинот Аслан Карачев со 3: 0 во сетови (6: 3, 6: 4, 6: 2) .

Слични содржини