Граѓани запалија свеќи за трагично загинатите сограѓани во масакрот во Цетиње (ФОТО)

од Берта Китинска

Граѓаните на Цетиње вечерва се собраа на Градскиот плоштад за да запалат свеќи и да им оддадат почит на жртвите од трагедијата што во петокот го снајде овој црногорски град.

Триесет и четиригодишниот Вук Бориловиќ уби десет лица, а рани шестмина.

Несреќните жртви беа погребани вчера во Цетиње. Најмладиот од нив имал само осум години, а најстариот 81 година.

Слични содржини