Гвардиола: „Златната топка“ ќе му биде доделена на Меси, ќе го проверат ВАР и ќе му ја дадат на Ван Дајк

од Aleksandar Petrovski

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка.

Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

-Сигурен сум дека тие прво ќе му ја дадат Златната топка на Меси, потоа ќе го проверат BAP и ќе му ја предадат на Ван Дајк, изјави шпанскиот стручњак.

loading...

Слични содржини