Хали Бери позираше во бикини на плажа: Дали би кажале дека има 54 години? (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Американската актерка Хали Бери на 54-годишна возраст покажа извајано тело и ја оправда познатата реченица дека во нејзиниот случај, годините се само бројка.

Актерката го освои вниманието на Инстаграм со најновите фотографии на кои позира на плажа во бикини.

Ако нејзиниот идентитет не беше познат во јавноста, никој не би рекол дека Хали е во шестата деценија, бидејќи тоа не се совпаѓа со нејзиниот физички изглед.

Сепак, за такво тело, актерката се труди многу затоа што јаде здраво, а не ѝ недостасува и физичка активност.

Слични содржини