Хари Стајлс повторно е на чело на Billboard листата

од Vladimir Zorba

Пејачот Хари Стајлс се врати на врвот на листата на Billboard Hot 100 за синглови со песната „As It Was“, објави веб-страницата на изданието.

Стајлс првпат го освои врвот на табелата пред две недели. Во следното рангирање, изведувачот го зазеде второто место.

Минатонеделниот победник, раперот Џек Харлоу, се најде на второто место со синглот „First Class“.

Третата позиција останува непроменета од претходната недела и ја зазема „Glass Animals“ со песната „Heat Waves“ со која групата помина пет недели на врвот на топ листите.

Водечката позиција на топ-листата Hot 100 ја надополнуваат раперот Лато со синглот „Big Energy“ и групата „Imagine Dragons“ со песната „Enemy“, снимена во соработка со раперот GID. Нивните позиции исто така остануваат непроменети во однос на претходната недела.

Во топ 10 се и Кид Ларој и Џастин Бибер со синглот „Stay“, кантри пејачот Морган Вален со „Don’t Think Jesus“, раперката Доџа Кат со „Woman“, раперот Кодак Блек со „Super Gremlin“ и Џастин Бибер со „Ghost“.

Слични содржини