Хороскопски знаци кои се најлош избор за врска

од Vladimir Zorba

КОГА сте во романтична врска, малку посесивност можеби нема да ве вознемири на почетокот, но како што одминува времето, посесивноста може да се засили и вашиот партнер ќе почне да ве гуши. Ако верувате на астрологија, некои хороскопски знаци претпочитаат да контролираат сè околу нив отколку другите, а дали вие или вашиот партнер сте меѓу нив, проверете подолу.

Бик

Посесивноста на Бикот произлегува од нивната потреба да се чувствуваат безбедни за да можат да станат крајно територијални. Бикот очекува апсолутна лојалност и верност од партнерот. Тие сакаат скапи и луксузни работи, но не сакаат да ги споделуваат со никого.

Шкорпија

Шкорпијата е многу посесивна и склона кон контрола затоа што не постои начин да се ослободи од чувството на сомнеж и од помислата дека некој близок ќе го предаде. И покрај тоа што тој знае што прави е лошо, тој сепак нема да престане да го прави тоа.

Лав

Лавовите сакаат убави луѓе и работи и сакаат сите да им се восхитуваат. Тие сакаат да се фалат, но не сметаат дека се посесивни, но ако им го посочите тоа, тие ќе се налутат.

Рак

Раковите сакаат кога ќе им се посвети внимание. Тие знаат да бидат многу напорни во врската и бараат од партнерот да го помине секој момент со него. Тие сакаат да имаат контрола над врската, а тоа може да резултира со нејзин колапс.

Јарец

Јарците сакаат да се фалат со сè што поседуваат и се многу горди на себе. Со задоволство ќе потенцираат дека тие направиле нешто и дека нешто им припаѓа. Понекогаш тие знаат да бидат толку посесивни и да контролираат сè што се случува околу нив, што ќе избркаат многу луѓе од себе.

loading...

Слични содржини