Храброст или лудост: Маж оди на жица помеѓу два облакодери во Сараево (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Неколку граѓани присуствуваа на необичен перформанс во Сараево, каде што еден човек одеше по жица помеѓу две висококатници.

Видеото, објавено од Кликс.ба, покажува како човекот успешно го изведе овој перформанс во населбата Маријин Двор во Сараево.

loading...

Слични содржини