И Џон Леџенд може да ви пее на свадба доколку имате доволно пари

За подготовка на свадба потребни се многу припреми и планирања, а една од важните работи е изборот на бендот. Работите стануваат позабавни доколку не сте финансиски лимитирани па можете да си дозволите на забавата да ви пее и Елтон Џон.

Лана Дел Реј

Лана пееше на забавата пред венчавката на Ким Кардашијан и Канје Вест во 2014 година. Покрај гласините дека нејзиниот хонорар бил милионски, таа тврди дека тоа го направила сосем бесплатно.

Флоренс Велч

Пејачката на групата Florence And The Machine настапила на тајната венчавка на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс во Јужна Каролина во 2012 година.

Робин Тик

НА венчавката на Ким Кардашијан и нејзниот поранешен сопруг Крис во 2011 година, парот одлучил да го ангажира Тик.

Ели Голдинг

Ели Голдинг ја добила работата на животот и во 2011 година пеела на кралската венчавка на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Џон Леџенд

Џон веројатно расплакал многумина кога пеел на венчавката на Габриела Унион и Двејн Вејд.

Елтон Џон

И покрај тоа што се изјаснува како либерал, Елтон настапил на венчавкара на конзервативната медиумска личност Раш Лимбауг во 2010 година.

Слични содржини