Актуелно
Почетна / Сцена / И повеќе од јасно е дека минуваат низ вистинска драма, Северина денеска беше на суд

И повеќе од јасно е дека минуваат низ вистинска драма, Северина денеска беше на суд

Додека Северина не ја коментира нејзината брачна состојба, нејзиниот сопруг Игор Којиќ неодамна објави интересна фотографија која побуди интерес кај јавноста, пренесува хрватски „Дневник“.

Станува збор за монтажа на која Игор и Северина беа набљудувани од нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ, а која Игор набрзо ја отстрани. После тоа, пејачката и Којиќ престанаа да се следат меѓусебно на Инстаграм, што предизвика уште повеќе шпекулации за нивните љубовни проблеми. Но, парот сега се следи еден со друг и никој друг повеќе, како што беше случај и порано.

Останува нејасно што се случува и зошто има вакви потези од страна на Северина и Игор, но можеби ситуацијата се смири. Парот страда од проблеми откако пејачката се врати во Загреб, а нејзиниот сопруг остана во родниот Белград.

Тие молчат за проблемите за кои пишуваа српските медиуми, тврдејќи дека пејачката не е во добри односи со родителите на Игор, кои престанаа да ја следат на Инстаграм. Исто така, од објавите на Којиќ е очигледно дека нешто не е во ред со нивниот брак затоа што тој често споделуваше фотографии со Северина.

Патем, пејачката се појави на рочиштето во Општинскиот кривичен суд во Загреб денеска наутро поради тужбата што ја поднесе против неа поранешниот партнер Милан Поповиќ, пишува „Јутарњи лист“. Причината е едно од нејзините обвинувања во жалбата што ја поднесе.

Северина дојде на суд со адвокатот Мато Матиќ, но Поповиќ не се појави, па сè заврши брзо.

loading...