Актуелно
Почетна / Спорт / И тежат 10 килограми: Заради огромните гради се повлекла од рингот (ФОТО)

И тежат 10 килограми: Заради огромните гради се повлекла од рингот (ФОТО)

Линдзи Пелас, атрактивна Плејбој зајачица, беше исклучително позната во спортските кругови, бидејќи таа честопати престојуваше во УФЦ Октагон, но неодамна ги разочара фановите.

Линдзи реши да се повлече од рингот, и таа имаше две големи причини за тој потег.

Машката публика обожавала да ја гледа во борбите, пред се поради нејзините големи гради. Сепак, нејзините гради и правеле проблем на оваа убавица.
Таа едноставно веќе не можела да се справи со товарот.

„Не можам повеќе. Тие ја отежнуваат работата. Не е лесно“, рече таа пред да се пензионира.
Американските медиуми пишуваат дека градите и тежеле дури 10 килограми, а заради тој товар имала проблеми со грбот.

Сега немаме можност да ја гледаме во акција во октагонот, но затоа е исклучително активна на социјалните мрежи.

Провокативните фотографии што ги објавува на Инстаграм ги воодушевуваат фановите на поубавиот пол.

 

 

 

View this post on Instagram

👽👽👽

A post shared by LINDSEY PELAS (@lindseypelas) on

 

 

 

View this post on Instagram

what can I say, I’m udderly ridiculous

A post shared by LINDSEY PELAS (@lindseypelas) on

 

loading...