И утре на некои места ќе врне

од desk3

дождливо

Времето утре во земјава ќе биде претежно сончево и потопло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во источните делови можен е краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува 9.

Температурата ќе достигне до 39 степени.

Слични содржини