Ибрахимовиќ и Хелена Сегер се заедно 20 години, но не се во брак: „Таа ме одби…“

од Vladimir Zorba

Поранешниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ (42) е со својата партнерка Хелена Сегер (53) од 2002 година, но никогаш не се венчале. Тој откри дека ја запросил, но таа го одбила.

– Ја прашав, а таа рече не. Тоа беше пред неколку години – изјави Ибрахимовиќ во интервју за Пирс Морган.

Златан и Хелена заедно имаат два сина, Максимилијан (16) и Винсент (14).

-Јас и реков дека по 20 години заслужува да биде во брак со мене. Таа рече дека не мора да биде мажена за мене за да биде со мене. Таа е силна, многу силна – додаде тој.

Пирс потоа го праша како се чувствува да биде одбиен, на што тој рече: „Мислам дека е кул, таа има уште поголема почит од мене бидејќи не морам да победувам постојано“.

Да потсетиме, Хелена во интервју за Elle во 2010 година зборуваше за врската со Ибрахимовиќ, каде и самата изјави дека не сака да се мажи.

– Мислам дека ми се допаѓа Златан затоа што можам да му се спротивставам. Имам важна позадина и кариерата ја градев со многу жртви. Бракот може да го наруши чувството на независност. Не сакам да ме етикетираат како сопруга на фудбалер. Мислам дека луѓето не се свесни колку напорно учев, работев и се борев во мојот живот – изјави тогаш таа.

Се сети и на првиот пат кога се сретнаа.

– Тој имаше 21, а јас 32. Имав кариера и богатство и не ми требаше фудбалер да ме храни. Бев независна, а тој дури и не беше мој тип на маж. Првиот пат кога го видов, тој се заби во мојот Мерцедес со неговото Ферари. Го видов само неговиот голем нос и златен часовник на зглобот. Бев нерасположена и му викав. Мислам дека му се допадна – се присети таа.

Слични содржини