Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Иако матичарите работат непречено, коронавирусот ги стопираше склучувањата на браковите

Иако подрачните одделенија на Управата за водење на матичните книги работат непречено, коронавирусот е причина речиси воопшто да нема или да се откажуваат процедурите за склучување бракови, говори искуството на вработените во тетовското подрачно одделение. Граѓаните и посебно младите согласно препораките за намалување на ширењето на коронавирусот ја избегнуваат оваа …

Повеќе

Две прашања кои можат да одредат колку ќе трае вашиот брак

Доколку некогаш сте се прашувале дали постои некаква формула за долготрајност на бракот, одговорот на овие две прашања би можел да биде клучот. Имено, економистите Леор Фредберг и Стивен Стерн направиле истражување на Универзитетот Вирџинија така што 4242 пара ги прашале две едноставни прашања и потоа ги следеле во наредните …

Повеќе

Вуди во новата книга откри детали за врската со посвоената ќерка

За најдобрата Сун-Ји. Ја пуштив да ми јаде од рака и тогаш забележав дека раката ми недостига, напиша холивудскиот режисер и актер Вуди Ален во посветата на својата 22-години помлада сопруга. Во новите мемоари тој зборува за контроверзната љубовна врска со својата посвоена ќерка. Тој откри дека на почетокот на …

Повеќе

Фиктивен брак со Бугарка, профит до 7.000 евра

Во 1996 година, 3% од паровите во Германија биле со различна националност. Во 2017 година, тие веќе се 7%. Љубовта ги собира повеќето од нив, но не сите. Браковите со цел да се добие дозвола за престој во Германија се сè почеста појава. Во оваа шема за правење пари не …

Повеќе

Не се за брак: Никогаш не застанале пред олтар, а не ни сакаат

Опра Винфри (66) Една од највлијателните жени на светот веќе 34 години е во врска со едукаторот Стедмен Грахам, но парот нема намера да се венча. Токму поради тоа, околу Опра кружат гласини, меѓу кои е и онаа дека партнерот и е „параван“ бидејќи таа всушност е лезбејка. Водителката објаснала …

Повеќе

По озборувањата Северина откри во каков однос се со Игор

Северина неодамна го отстрани презимето од сопругот на Инстаграм, па започнаа шушкањата за проблемите во бракот со Игор. Потоа, објави фотографија со Игор и неговите родители за да ги стиши озборувањата, но спрските медиуми откриле дека станува збор за стара фотографија. Сплитската пејачка, која на Инстаграм има повече од милион …

Повеќе

Памела Андерсон прозборе за бракот: Не ми треба некој да ми плаќа сметки

Поранешната плејбој-зајачица и ѕвезда на „Чуварите на плажата“ потврди дека поранешниот сопруг Џон Питерс ѝ дал 100.000 долари, но апсолутно демантира дека тој ѝ отплаќал долгови. Таа изјавила дека не ѝ е потребен маж за да може сама да си ги плати сметките. „Имам вила вредна 10 милиони долари која …

Повеќе

Татко ѝ бил свештеник, па признал дека е хомосексуалец: Џесика открива болни детали од животот

Џесика Симпсон неодамна објави мемоари, а деталите кои таму ги открива многупати беа шок за нејзините обожаватели. Таа во еден дел зборува за распаднатиот брак на нејзините родители. Џесика го обвинува својот татко за разводот, кој некогаш бил свештеник, а потоа менаџер нејзе и на сестра ѝ Ешли. Нејзините мемоари …

Повеќе

Пејачот отворено за бракот со манекенката: Имаме односи по цел ден

Пејачот Џастин Бибер за обожавателите откри детали од својот приватен живот. По концертот во Лондон, фановите имаа причика да го прашаат Џастин што ги интересира, а еден од нив го праша што прават тој и сопругата во слободно време. „Можете и сами да заклучите што правиме по цел ден. Тоа …

Повеќе

Последниот сопруг на Памела го извади „валканиот веш“: Потрошив илјадници долари за 12 денови

Дванаесетдневниот брак на Памела Андерсон и Џон Питерс ги наполни светските таблоиди со претпоставки и шпекулации поврзани со причините за нивниот развод. Тие првично изгледаа доста среќно, за само по 12 денови да го раскинат склучениот брак поради засега непотврдени причини, барем не официјално. Но, целата ситуација очигледно го повредила …

Повеќе