Овие хороскопски знаци би можеле да имаат тежок брак

од Radmila Tasevska

Некои парови едноставно не можат да одржат успешен брак,без разлика колку се трудат.Тие едноставно не се компатибилни во однос на романтичниот интерес,а на таквите им е тешко да бидат во брак во кој нема љубов и романса.Според астролозите,ова се хороскопските знаци кои најверојатно ќе имаат тежок брак,пишува Times of India.

Овен:Овните имаат тежок темперамент и се лутат на најмала провокација.Многу е тешко да се одржува смирен Овен во тешки ситуации,особено за време на брачни расправии.Откако конечно ќе се смират,се обидуваат да се извинат,но на партнерот му станува се потешко да го поднесе тоа.

Близнаци:На луѓето родени во овој знак не им се допаѓа идејата да бидат само со една личност до крајот на животот.Освен што се зафатени со напорниот распоред,тие тешко одвојуваат време за сопружникот,поради што се оддалечуваат еден од друг.

Девица:Девиците се исклучително фокусирани на постигнување совршенство во сите аспекти од нивниот живот,вклучително и врските и бракот.Ова предизвикува сериозни проблеми во нивниот брак бидејќи нивниот партнер се чувствува фрустриран поради тоа што мора да биде апсолутно совршен во сè.

Шкорпија:Не дозволуваат на никого искрено да им се доближи,па дури ни нивниот сопружник,бидејќи се плашат дека ќе ги повредат Но,штом ќе се обврзат на некоја личност,не можат да се држат настрана,дури и ако тоа значи нарушување на нивната приватност и личен простор.Тие се оние кои сакаат да ја имаат моќта во врската.

Јарец:Јарците се големи работохоличари кои размислуваат само за својата работа и кариера.Ова во голема мера го фрустрира партнерот кој сака да поминува квалитетно време со нив.Со Јарците може да биде многу тешко да се справите.

Слични содржини