Има 68 години? Познатата бринета ги остави сите без здив во минималистички фустан

од Vladimir Zorba

Џина Дејвис (68) беше меѓу најзначајните ѕвезди на црвениот тепих на CinemaCon во Лас Вегас, каде што ја доби наградата Viola Davis Trailblazer за нејзините големи филмски достигнувања.

Убавата бринета, можеби најпозната по улогата во култниот филм „Телма и Луиз“, за оваа прилика облече елегантен црн фустан во минималистички стил со ефективни прерамки и блескави цветни детали, со што ја истакна својата хармонична фигура со која може да се пофали дури и во седмата деценија.

Џина Дејвис

Џина Дејвис

Атрактивната Американка го подобри овој беспрекорен изглед, за кој доби бројни комплименти, со гламурозни локни, светла шминка и пристојни обетки.

Слични содржини