Израелската претставничка ја прогласија за најзгодна на Евровизија, но погледнете како изгледала порано (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Израелската претставничка Ноа Кирел се наметна како голема ѕвезда на Евровизија во Ливерпул. Многумина ја прогласија и за најубава натпреварувачка.

Ноа и покрај тоа што има 22 години веќе има постигнато многу, па не е позната само како пејачка, туку и како водителка, актерка и текстописец.

Израелката пред пет години изгледала нешто поинаку.

Зад неа е борба со болест во детството која оставила последици.

Уште кога била мало бебе имала големи здравствени проблеми, а кога имала само два месеца ѝ било дијагностицирано тешко заболување на бубрезите. Иако нејзиното здравје е подобрено, Ноа има само еден функционален бубрег бидејќи другиот никогаш не се развил поради бактериска инфекција.

Слични содржини