Јелена Розга проговори за хоророт кој го доживеала: Ми го загорчија животот!

од Aleksandar Petrovski

Пејачката Јелена Розга вели дека живеела во страв, и дека одела на прошетка со неколку пријатели за да биде безбедна. Таа истакнува дека и дење се вртела зад себе за да види дали некој ја следи.

Освен изолацијата што траеше со месеци, и честото гледање на нејзините родители во родниот Сплит, убавата пејачка Јелена Розга ќе ги памети деновите на првиот бран на корона по немилиот настан, кога ја прогонувале манијаци. Многу јавни личности се свесни дека опсесијата на нивните обожаватели многу често се претвора во состојба на манично демнење, што не е пријатно. Како што вели, нејзините пријатели и помогнале да ја надмине оваа ситуација.

– Страшно. Не беше еден, туку два. Би било досадно ако е еден – се обиде да го скрие стравот Јелена низ смеа и додаде:

– Не ми беше сеедно. Но, имав друштво кога шетам со мене и моето куче Ринго навечер. Тие ми помогнаа да ја надминам ситуацијата, тие дојдоа да бидат со мене кога шетавме. Изгледавме како Смоговци нас пет, шест и Ринго.

На прашањето дали сега се врти кога оди по улицата, Розга вели:

– Да се вртам не само ноќе, туку и преку ден – рече пејачката.

View this post on Instagram

Lipo mi je,lipo mi je 😘😘 dress by @arileo_split

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Самата Розга е свесна дека короната наруши сè, но кога го зграпчи микрофонот, на лицето брзо и се врати насмевка. Таа по долга пауза настапи во Белград.

– Фризерот ми вели: „За жал, со месеци си во Сплит, беше убаво, се одморивте“. Да, но јас сакам да работам. Најмногу сакам да сум на сцена. Секако, сакам да се одморам, да бидам дома во мојот роден град Сплит, но музиката е мојот живот – рече Розга, и додаде дека е среќна и возбудена што пееше пред публиката по неколку месеци – рече Розга.

– Ден пред да дојдам во Белград, отидов да направам тест за корона и сè е во ред штом сум тука. Сите сме вознемирени од оваа ситуација. Кога ќе ги погледнете исплашени сите маскирани на аеродромите, јас само живеам за ова да заврши што е можно побрзо. Ова трае премногу долго. Требаше многу време. Не очекував дека ќе трае толку долго – додаде пејачката.

loading...

Слични содржини