Јуни носи СУДБИНСКА ЉУБОВ на оние кои најмалку се надеваа на тоа

од Vladimir Zorba

Меркур го заврши својот ретрограден циклус на 3 јуни, со што конечно го заврши периодот познат во астрологијата дека носи конфузија и лоша комуникација. Сега ќе започне подобра комуникација меѓу луѓето, што особено ќе влијае на одредени знаци од Зодијакот. Сите идеи за кои стеразмислувале полека ќе почнат да се реализираат, а вие ќе стекнете способност да споделувате мисли, чувства и инспирација со другите.

За припадниците на одредени знаци, јуни ќе биде месец полн со емоции и страст. Овој ефект може да биде особено моќен за Близнаците, што не е изненадувачки со оглед на тоа што Меркур е планетарен владетел на Близнаците и Бикот.

Остатокот од месецот ќе биде полн со возбуда на љубовен план за овие 4 хороскопски знаци.

Близнаци

Близнаци, вие сте социјална пеперутка. Иако ова значи дека на крајот ќе запознаете многу луѓе, исто така значи дека ќе заборавите и многу од нив. Не сте секогаш најдобри кога станува збор за сеќавање на нечие лице, но наскоро ќе сретнете некој кој ќе ви остави особено силен впечаток. Разговорите што ги водите со таа личност ќе ве сменат. Од вас зависи дали ќе и направите постојано место на таа личност во вашиот живот или тоа ќе остане само искра на страст во јуни. Во секој случај, таа искра ќе ви даде нешто посебно и ќе има посебно место во вашите сеќавања во годините што доаѓаат.

Вага

Претпоставувате дека секој што ќе го сретнете има нешто посебно да понуди, што е она што ја прави интеракцијата со вас толку прекрасна. Иако можете да најдете нешто добро кај секој што ќе го сретнете, овој месец ќе запознаете некој навистина посебен. Дека некој ќе ве натера да го погледнете светот на сосема поинаков начин. Ова е личност која можеби е привремен дел од вашиот универзум, но лекциите што ќе ги научи ќе останат со вас долго време. Нема да заборавите што таа личност ви претставувала.

Јарец

Вашиот инстинкт секогаш ви дозволува да го почувствувате најлошото кај другите. Тоа е одбранбен механизам затоа што многу пати досега сте биле повредени. Не сакате тоа да се повтори, па се обидувате да ги оттурнете другите пред да ве запознаат. Но, овој јуни треба да внимавате на поставување ѕидови околу вас. Не сакате да затворите некој кој има потенцијал да го промени вашиот свет на најдобар можен начин. Обидете се да им дадете шанса на луѓето што ќе ги запознаете овој месец. Дозволете им навистина да ве видат. Дозволете си еднаш да бидете ранливи.

Водолија

Иако сте независни, тоа не значи дека треба сами да чекорите по овој свет. Треба да се опкружувате со луѓе кои позитивно ќе влијаат на вас, оние кои ќе бидат тука да ве утешат кога работите ќе тргнат наопаку и да слават со вас кога сè ќе оди како што треба. Овој јуни, погрижете се да бидете отворени за запознавање нови луѓе. Не претпоставувајте дека ќе ве променат на подобро. Исто така, престанете да верувате во приказната што сте ја создале дека никој не ви треба и дека е подобро да бидете сами. Ви требаат одредени луѓе и некој што ќе го сретнете овој месец би можел да биде еден од нив, пишува порталот Collective world.

Слични содржини