Кајли Џенер се расплака поради коментарите за изгледот: „Ми велат дека изгледам старо“

од Илинка Илиоска
36,5K прегледи

Кајли Џенер се расплака во најновата епизода од реалното шоу Кардашијан. Таа зборуваше за тоа како се чувствува ранлива на „суровите“ коментари за нејзиниот изглед.

„Постојано слушам грди работи за себе“

Кајли разговараше со сестрата Кендал и и кажа дека изгледа „старо“ и се бори со својата самодоверба.

„Чудо е што сè уште имам самодоверба и сè уште можам да се погледнам во огледало и да мислам дека сум убава. Имаше една фотографија по Париз на која првпат реков: „Во ред, нема да се шминкам многу“. “, вели Кајли.

“Значи, кога сум нашминкана, ми велат ‘носиш премногу шминка’. Кога излегувам без шминка, некој ме слика под чудно осветлување. И кога ќе погледнеш Сликите од мене кога имав 13 години, овие линии ги имам уште од мала“, рече таа и покажа на брчките околу усните.

Таа продолжи да зборува за коментарите за нејзиниот изглед. „Постојано слушам лоши работи за себе. Некако сум вкочанета од луѓето што зборуваат за мојот изглед и сега само сакам да знам зошто никој на интернет не кажува ништо или сите мислат дека е во ред“, рече таа.

Коментарите ја повредија

Од написите за себе таа рече: „Мислам дека насловите не прават да се чувствувам ранливо или дека сум погодена, но слушам за тоа 10 години, повеќе од 10, едноставно стана исцрпувачки. Ако на друга жена и беше кажано истото како нас, луѓето постојано ќе ги бранеа, но поради некоја причина сите мислат дека немаме чувства“.

По плачењето рекла дека разговорот и дошол како терапија: „Како да сум на терапија и почнувам да зборувам за се. Како никогаш да не сум плачела поради ова“. Таа потоа продолжи да зборува за коментарите на луѓето.

“Дури и да сум имала толку многу операции, сепак мислам дека не е во ред да зборувам за нечиј изглед. И тоа е толку болно. Под секоја објава гледам коментари дека изгледам старо”, вели Кајли.

Слични содржини