Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Фотографија на Кајли Џенер собра 9 милиони лајкови за рекордно време

Кајли Џенер очигледно ги воодушеви своите 184 милиони следбеници на Инстаграм со жешки фотографии од нејзиниот летен одмор. Најмладиот член на семејството Кардашијан-Џенер, богаташката Кајли, во моментов ужива во луксузно одморалиште во Јута. Кајли е на годишен одмор со пријателите, а сподели снимки во костим за капење, кој собраа милиони …

Повеќе

Кајли донира еден милион долари за заштитна опрема за докторите

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер од својата популарна линија за козметика заработи милјарда долари. Од тоа богатство дел ќе донира за здравствените работници кои ги лекуваат пациентите заразени со коронавирусот, пишува Daily Mail.   Минатата недела таа веќе донираше 1 милион долари за маски за лцие и заштитна опрема за докторите …

Повеќе

Кајли донесе важна одлука за својот бренд и постави пример за останатите

Бјути милијардерката која сетовите за шминка и ја донесоа првата милијарда, исто така ги чувствува последиците од пандемијата. Иако неодамна истакна дека изолациајта не и е непозната, бидејќи така ја одржа бременоста во тајност, се чини дека нејзината компанија Kylie Cosmetics сепак мора привремено да ги затвори вратите. Како што …

Повеќе

Кајли Џенер сподели совети за изолација кои ги научила додека ја криела бременоста

За најмладата самонаправена милијардерка на светот, изолацијата и останувањето дома не е ништо ново. Имено, Кајли Џенер со месеци ја криеше бременоста од јавноста и поминуваше многу време во својот дом, а сега откри што правела тогаш за да се избори со досадата, како би ги поттикнала своите фанови да …

Повеќе

Државата ја повика Кајли за помош околу спречување на ширењето на коронавирусот

Во пандемијата од коронавирусот луѓето стравуваат за своето здравје, а докторите се оние кои моментално ги имаат најголемите обврски. Ги повикуваат луѓето да се чуваат себе и своите блиски, иако може да им биде тешко во самоизолација. Токму поради тоа многумина сакаат да ги слушаат советите, бидејќи самоизолацијата тешко им …

Повеќе

Одмора од периките: Кајли Џенер ја покажа својата коса

Доколку некој сака да ги менува фризурите, тогаш тоа е Кајли Џенер. Оваа млада милијардерка ги поседува сите должини и бои на перики кои можете да ги замислите и обожува да ги менува секојдневно. Сепак, иако обожува да се суредува, и неа и е потребен одмор од екстензиите и периките. …

Повеќе

Кралицата на Инстаграм на некој од своите следачи ќе му додели 35 илјади долари

Кајли Џенер на својот Инстаграм профил поткрена неверојатна наградна игра на која доделува 35 илјади долари и осум луксузни Гучи торби. Кралицата на Инстаграм вчера се фотографирала со торбите и куфер полн пари и ги објаснала правилата на наградната игра во која можат да учествуваат сите, без разлика на полот. …

Повеќе

Не издржаа раздвоени: Се смири познатиот пар

Во октомври минатата година одлучија да ја паузираат својата врска, но се чини дека не можат еден без друг. Имено, како што за Entertainment Tonight откри извор близок до парот, Кајли Џенер и Травис Скот се повторно заедно и тоа во последниве неколку недели. „Двајцата никогаш не престанаа да се …

Повеќе

Ким и Кајли ги покажаа совршените тела во бикини

Ким Кардашијан на својот Инстаграм профил објави фотографија во бикини на која позира со сестра си Кајли Џенер. Ким на себе носи црно бикини, а Кајли кафено, а во описот на фотографијата Ким симболично напишала „Yin & Yang“. Овој пат, нејзиниот задник привлекол најголемо внимание, а многумина искоментирале дека и …

Повеќе

Фановите ја коментираа Кајли: Што се може да направи пластичната хирургија

Најмладата милијардерка на светот и релити ѕвезда, Кајли Џенер (22), ги збуни своите обожаватели откако објави свои фотографии во бикини. Вниманието го привлекла бидејќи во преден план биле истакнати нејзините гради. Потоа, следбениците започнале да ги споредуваат нејзините стари фотографии со последните објави. Тие забележале дека градите ѝ се значително …

Повеќе