Актуелно
Почетна / Сцена / Калиниќ заигра балет во долна облека (ВИДЕО)

Калиниќ заигра балет во долна облека (ВИДЕО)

Српскиот актер и водител, Милан Калиниќ често објавува смешни видеа на Инстаграм, па овој пат вметна видео со кое се покажува како игра балет.

Калиниќ ги изнасмеа своите следбеници на социјалните мрежи кога изведуваше балетски перформанс во долна облека, а во исто време се спореди со балетскиот танчер Рудолф Хурејев.

Милан играше, скокаше и се вртеше цело време на видеото, додека неговите колешки стоеја на страна и го гледаа.

View this post on Instagram

NUREJEV

A post shared by [email protected] (@kalinic.milan72) on

loading...