Актуелно
Почетна / Сцена / Карлеуша ги откажа настапите заради коронавирусот

Карлеуша ги откажа настапите заради коронавирусот

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша (41) реши да ги откаже закажаните настапи заради зголемениот број заразени од коронавирус.

Карлеуша истакна дека и покрај ситуацијата, интересот бил голем, и дека ги распродала концертите, но заради здравјето на нејзината публика и самата таа, сепак ги одложува на неодредено време.

Пејачката ги извести своите следбеници за нејзината одлука преку Инстаграм, а нема сомнение дека нејзините обожаватели сепак им е жал, затоа што се радуваа на средбата со пејачката.

– Драги мои, и покрај огромниот интерес и распродадените концерти, решив дека сепак е најдобро за мојата публика и за мене да ги одложам сите закажани датуми до моментот кога сите можеме безбедно да уживаме во моите песни и најдобрата журка – напиша Јелена.

Пејачката додаде дека се надева дека ситуацијата со короната ќе биде побезбедна наскоро и дека тогаш ќе ги одржи одложени настапи.

За потсетување Јелена ги урна социјалните мрежи со фотографија во која беше целосно гола во базенот, а сите гледаат само во еден детаљ на пејачката.

loading...